טיולים, משפחה ומערכת השמש – באשכול הגנים הירוק

טיול אשכולי לגבעת הרקפות – חוויות גן ניצנים:
בראשית חודש פברואר, לאחר התעוררות פרחי החורף ובשיא פריחתם, יצאו ילדי גני אשכול הגנים הירוק לטיול פריחה בגבעת הרקפות אשר נמצא ברמות מנשה. היה זה יום שימשי במיוחד, והטבע קיבל אותנו בזרועות פתוחות.  התחלנו את היום בפיקניק בין עצי האורן ואז יצאנו לסיור רגלי בליווי הדרכה מעירית הראל ומדיריכם נוספים, באדיבות הגדנ"ע של בית הספר. ראינו מרבדים בשלל צבעים, המחזנו את תהליך האבקה בטבע, שמענו סיפורים ולבסוף יצרנו פסלים באמצעות חפצים מהטבע. חזרנו לגן מרותקים, מרוצים ו…. כבר בדרך נרדמים.

המשפחה שלי – בגן חורש:
את יום המשפחה החלטנו לחגוג בשיתוף הסבים והסבתות של ילדי הגן. לאחר ששוחחנו בגן על המושג ״משפחה״ בעיני הילדים, חקרנו ויצרנו בהשראת הנושא, שלחנו הזמנה לסבים ולסבתות שלנו לחגיגת משפחה משותפת בגננו.
החגיגה החלה בשירים וריקודים שהילדים הכינו לסבים ולסבתות בנושא יום המשפחה. לאחר מכן, המשכנו בשירה בציבור משותפת- נכדים, סבים וסבתות, שכללו את שירי השבוע שלנו בנושא: 70 שנים למדינת ישראל. ליוו אותנו בנגינה בגיטרה שלושה אבות של ילדי הגן. כולם פצחו בשירה והסבים והסבתות התרגשו מכך שנכדיהם הצירים מכירים "שירים של פעם". קינחנו ב״בית הקפה״ שיצרנו בגן במיוחד לאירוע זה, בקפה ומאפה מעשה ידינו וכמובן בחיבוק והתרגשות גדולה.

החלל – בגן הדרים:
במסגרת השיח על ההבדלים בין האור והחושך בעקבות חנוכה, הילדים אמרו שיש מקום שיש בו חושך וזה החלל. מכאן יצאנו למסע חקר קצרצר של שבוע בנושא החלל. ראינו סרטון על שיגור חללית וכיצד אסטרונאוטים מבצעים פעילויות יומיומיות כמו צחצוח שיניים, שטיפת ידיים ואכילה. הילדים הפגינו ידע נכבד ואף הזכירו את אילן רמון, האסטרונאוט הישראלי הראשון ז"ל. הילדים הביעו עניין רב בכוכבי הלכת השונים ואף הכירו חלק מהשמות, החלטנו לבנות אתם מודל של מערכת השמש. בעזרת כדורי קלקר בגדלים שונים וטכניקות צביעה שונות הילדים הכינו את כוכבי הלכת שנתלו מתקרת הגן.
חשוב לציין כי נושא החלל עורר סקרנות רבה מצד הילדים והשבוע בו עסקנו בחלל היה חווייתי במיוחד (הגיעו אלינו משובים רבים מצד ההורים על המשך התעניינות גם בבית).

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.