פעילויות באשכול הגנים

ריאלי גן
  • ט"ו בשבט: בחג זה העמקנו את הלמידה בנושא איכות הסביבה, שהיא חלק מרכזי בתכנית הלימודים השנתית שלנו, מהיותנו גן ירוק. בלימוד החג הושם הדגש גם על מנהגיו ובעיקר על הקשר שבין האדם לטבע ומערכת הגומלין שבין שניהם. הילדים הכירו את עצי ופרחי ארצנו, למדו עוד על החשיבות שבשמירה על הטבע וטיפוחו, העמיקו את הידע שלהם בנושא מיחזור. ילדי גן "ניצנים" יצאו לנטיעות ביוזמת ועד ההורים. בערב החג, ערכנו סדר ט"ו בשבט אשכולי. ילדי כל האשכול ישבו סביב שולחנות ערוכים בפירות ארצנו ופרחיה, ברכנו על כל שנתן לנו האילן, שרנו שירי חג וטעמנו מהמטעמים. צוות הגן הפתיע את הילדים בהצגה בכיכובם.
  • אמנות בגן: אנו מאמינים בהוראה רב תחומית ומשתדלים לשלב בכל נושא לימודי כמה תחומי דעת. אחד מתחומי הדעת המשולבים במקביל לתכנית הלימודים הוא תחום האמנות. שלב בכל נושא לימודי הרחבה היכרות עם אמנים שונים, לומדים על חייהם סגנון היצירה, ומקשרים את היצירות לנושאים השונים. למשל סביב ט"ו שבט הילדים הכירו ציורים בטכניקות שונות של עצים, שיצרו אומנים שונים כגון ואן גוך וציירו בהשראתם. סביב יום המשפחה הוצג האומן פרננדו בוטרו, אשר ציורי הנופים והדמויות הקולומביאניות שלו מתאפיינים בגופים שמנים ודשנים. בעקבות התבוננות בציוריו כל ילד צייר משפחה משלו.
  • חינוך מוסיקאלי בגן: תכנית לימודים ייחודית שלנו בנושא מוסיקה הועברה בגן של הילדים הצעירים. הילדים הכירו מושגים משפת המוסיקה: פורטה פיאנו, לגטו… הכירו כלי נגינה מסוגים שונים (כלי מיתר, נשיפה ועוד), חידדו את האזנה לכלי נגינה בתוך תזמורת, הכירו מלחינים שונים, סגנונות מוסיקה מגוונים כמו ג'אז, קלאסית וראפ, הכירו את שפת התווים ואת המיקום של כל תו בחמשה, ולסיום האזינו בהנאה ליצירות קרנבל החיות ופטר והזאב.
  • טיול אשכולי: במהלך חודש פברואר יצאו ילדי כל האשכול לטיול בחורשת האלונים שבאלוני אבא. צעדנו במסלול הטבעתי, הכרנו את פרחי העונה, שמענו אגדות על עצי האלון וערכנו פיקניק בחיק הטבע. היה זה יום מקסים מבחינת מזג האויר והילדים המטיילים בטבע רק הוסיפו אור וחום ליום זה.
  • חגיגת יום המשפחה: חגיגות יום המשפחה באשכול נערכות בסימן סבא – סבתא. בכל אחד מהגנים והזמנו הסבים והסבתות, לראות את נכדיהם בגן, לשמוע אותם שרים שירי משפחה ו"שירים של פעם", ולהצטרף לשירה. לסיום, קבלת שבת משותפת ומרגשת, חיממה את לב כולנו. מתנה פרי ידם של הילדים הוענקו לסבים ולסבתות וההתרגשות הייתה רבה.
פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.