פעילויות ביסוד אחוזה

בעקבות השריפה
בעקבות השריפה ערכנו טקס מרגש במיוחד יחד עם צוות ותלמידי תיכון אחוזה, ואירחנו את תלמידי בי"ס "כרמל נתיב אליעזר" השכן – על מנת להודות לכוחות לוחמי האש, למשטרה ולפיקוד העורף – על פועלם בזמן השריפה ועל כך שמנעו אבידות בנפש. תלמידים קראו מכתבי תודה לגיבורים שלנו. אור שחר, אביה של פלג מכיתה א' קרא את "ברכת הגומל". משאית הכיבוי ורובוט משטרתי של חבלנים הוכנסו לחצר ביה"ס והילדים התרגשו מאד. הלוחמים קיבלו מאיתנו תעודות הוקרה וסלסלות מתוקות.

תערוכה בבית הגפן
כמידי שנה, גם השנה הוזמנו להשתתף בתערוכת ציורים בספריית בית הגפן. לתערוכה נבחרו ציורים של ילדים מבתי ספר ערביים ובתי ספר יהודיים. נושא התערוכה: ״בושה״. השנה החליטה סיגל לברון המורה לאמנות להשתתף בתערוכה יחד עם הילדים שלומדים אמנות בלימודי הבחירה. לשם כך נערך דיון בנושא בכיתה, הועלו נושאים מעניינים, שותפו מקרים בהם חשו בושה או ביישו אחרים. הועלה הנושא של ביוש ברשת וההשלכות החמורות של העניין. העבודות נעשו בטכניקה של ציור בשילוב קולאז׳ ונשלחו לבית הגפן. צוות מקצועי בחן את העבודות ובחר מספר עבודות שיוצגו בתערוכה.

ועדות ביה"ס
הועדות פועלות במרץ ומרגישים את פעילותן בתחומי החיים השונים בביה"ס. כך למשל:
ועדת פינת החי עובדת במסירות ובחריצות. חברות הוועדה מנקות, מאכילות ומארחות תלמידים הבאים לבקר בפינה. לקראת חופשת חנוכה אומצו בעלי החיים על ידי חברות הוועדה. במהלך החג המליטו השרקנית אפי והשרקנית בלאגנית, כל אחת, שני גורים מתוקים. הוועדה גם לקחה חלק בהפעלת העולים לכיתה א' בפינת ליטוף.
ועדת ספרייה בשילוב ועדת אמנות– הוועדות אוחדו לטובת פרויקט משותף- תרבויות בעולם. סיגל לברון ונורית פטרוניוס סיפרו: בעקבות הספרים " ילדים בעולם״ קיימנו דיון עם ילדי הוועדות ובחרנו כמה פעילויות שנועדו להכרת הספרים וחשיפה לתרבויות שונות בעולם. אנחנו מאמינות שהשילוב בין קריאת הספרים לילדים הצעירים והיצירה האמנותית יוצר חוויה שלמה ועשירה. פעילות ראשונה התקיימה לילדי כיתות א' ובהמשך תתקיימנה פעילויות לשכבות נוספות.

רובוטיקה-
השבוע נערך אירוע השיא של תכנית הרובוטיקה – תכנית FIRST LEGO League .
תכנית זו חושפת תלמידים צעירים לעולם האמיתי של אתגרים הנדסיים, על ידי בניית רובוט אוטונומי לביצוע משימות על גבי לוח משימה מרובת אתגרים. ביום רביעי התקיימה תחרות אזורית של בתי הספר באיזור הצפון לקבוצות ה – FLL. בתחרות השתתפו 42 קבוצות שונות מאיזור הצפון ומבית הספר יצאו 6 קבוצות 2 מתוכן מהסניף שלנו.
הנושא השנה הוא "חיות כבנות בריתנו" (ANIMAL ALLIES). הילדים התחרו במספר תחומים. הם הציגו פרוייקט חקר בנושא פתרון טכנולוגי לבעיה הקשורה למארג החיים המשותף של בני אדם וחיות/ הפרוייקט הוא תוצאה של עבודת חקר שערכו הילדים, שכללה הצעה לכלי טכנולוגי לפתרון הבעיה. בנוסף הם הציגו בפני קהל השופטים את ערכי הליבה שלהם כקבוצה והתחרו במשחק הרובוט אותו הם תכננו ובנו במהלך החוג. הילדים שלנו הם הצעירים ביותר השכבת הגיל של קבוצות ה -FLL שכוללות ילדים החל מכיתות ה' ועד לכיתות ח'. תודה לאמירית מיכאל-שפושניק על הובלת הקבוצה, לאסתר הרשקוביץ'-שי על ההירתמות לסייע ועל הליווי הצמוד בשעות לא שגרתיות. ותודה להורים שלא ויתרו למרות הקשיים שבדרך וסייעו לילדים להגיע אל קו הגמר.

הרצאה של ראש העיר מר יונה יהב
ביום חמישי, ה-19.1.17 נערך מפגש של תלמידי כיתות ג' עם ראש עיריית חיפה, מר יונה יהב, זאת במסגרת שיעורי מולדת וחקר הנושא "השכונה שלי".
במהלך המפגש ענה יהב לתלמידים על שאלות שהכינו וסיפר לילדים על תפקידו כראש העיר, על שכונות ורחובות העיר חיפה ועל ייחודה של העיר.
לשאלת הילדים, האם תמיד רצה להיות ראש עיר, ענה מר יהב בחיוב והדגיש שתמיד כדאי להם להציב מטרה ולהתקדם על פיה. תודה לרונית ורדימון על היוזמה.

תחרות הסייבר
אנו בעיצומה של תחרות הסייבר הישראלית – ה"קודמאנקי". אנו מרוצים מאד מהתקדמות התלמידים. נכון לנקודת זמן זו כיתה ה"ב היא הכיתה המובילה מבין סניפי כיתות היסוד בביה"ס הריאלי. כחלק מהצון לחשוף את כל תלמידי כיתות ב-ו' למשחק אנו דואגים שכל כיתה תשחק במשחק לפחות שעה שבועית. נשמח אם תעודדו את הילדים לשחק גם בבית. איתמר בהר, אבא של זיו מכיתה ה"ב, התנדב להדריך ולקדם את תלמידינו שעברו את שלב ה-200. אנו נמשיך במתן הדרכות לאותם תלמידים גם במהלך שבוע הבא.
תודה לאיריס תבור על הובלת הפרויקט, לליאת ביליץ, סיו"ר ועד ההורים, ולאיתמר בהר על ההתגייסות לעזרה.

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.