פעילויות וחידושים בתיכון אחוזה

שמות לכיתות

שם פרטי הוא שם המייחד את הפרט. בחירת שם הוא אירוע חשוב: ההורים קוראים בשם לילדיהם, מובילי פרויקטים (למשל בהייטק) מכנים את הפרויקטים שלהם בשם, גם יחידות צבאיות (בעיקר מובחרות) מאמצות לעצמן שמות במטרה לחזק את גאוות היחידה.
תחושת השייכות והמשפחתיות שכה מאפיינת את תיכון אחוזה הובילה אותנו ליוזמה חדשה:
שם לכל כיתה. בנוסף לייצוג המספרי של כל כיתה (למשל ח'9, ז'10 וכו') נבחר לכיתה שם פרטי שילווה את התלמידים לאורך לימודיהם בחטיבה. שמות הכיתות שנבחרו בכל שכבה היו סביב יסוד מארגן: בשכבת ז' –אבני חן, בשכבת ח' – כוכבים וגרמי שמיים ובשכבת ט' – הרים בארץ.

התהליך שהתקיים בכיתות לבחירת השם היה מושכל, וזימן חקירה והעמקה לימודית וערכית. בסיומו נחשפו השמות בכנסים שכבתיים, במהלכם כל כיתה הציגה את שמה הפרטי, את הרציונאל לבחירתו ואת התאמתו לאופי הכיתה. את שלטי השמות הכינו תלמידים מהשכבה במתחם המייקרים באמצעות מחרטת לייזר.

שגרירים צעירים – בבוסטון

לאחר שנה של עבודה מאומצת ולמידה אינטנסיבית ומעמיקה, יצאה בחול המועד סוכות משלחת של 49 "שגרירים צעירים" וארבע מורות מלוות, למסע בן עשרה ימים לארה"ב.
תחנתם הראשונה הייתה בירתה, וושינגטון, שם שמעו השגרירים הסברים על שיטת הממשל והתוודעו לסמלי השלטון הדמוקרטי: הבית הלבן הפנטגון והקונגרס ולאנדרטאות של אישים שהטביעו את חותמם בהיסטוריה של ארה"ב.
בנוסף ביקרו במוזיאון השואה, במוזיאון התעופה והחלל ובמוזיאון החדשות.
תחנתם הבאה הייתה ניו-יורק "עיר האורות", בה ערכו סיור פנורמי, ביקרו במוזיאון התאומים ובסנטרל פארק.
גולת הכותרת של המסע הייתה האירוח של תלמידינו אצל משפחות יהודיות בבוסטון, שילדיהם לומדים בבית הספר "סולומון שכטר". עיתוי ההגעה לבוסטון במקביל לחג הסוכות, היה הזדמנות עבור תלמידינו להתוודע למנהגי החג בקהילה היהודית בארה"ב, ולדרכי שימור הזהות היהודית שם.
בבוסטון השתתפו השגרירים בחגיגות שמחת תורה בבית-הכנסת בניוטון, ולקחו חלק בפעילויות וסדנאות בבית הספר. בנוסף, סיירו באתרי מורשת בבוסטון: בית הממשל, דרך המייסדים, אנדרטה לזכר השואה וביקרו במוזיאון המדע.

תלמידינו ייצגו את בית הספר בכבוד רב. הם קצרו מחמאות ושבחים על התנהגותם הראויה והמכבדת. השגרירים גם העבירו לתלמידי "סולומון שכטר" פעילויות משובחות ואיכותיות בנושא מדינת ישראל.

יום גיבשון

כבכל שנה, גם השנה נערכה פעילות גיבוש לשכבת ז׳ לקראת ראש השנה, במטרה ליצור זהות כיתתית ולהגביר את תחושת השייכות לסניף תיכון אחוזה.

השנה יצאה השכבה לפעילות בפארק הקישון.
בתחילת היום הכינה כל כיתה ארוחת בוקר משותפת, ולאחריה פעלו התלמידים בתחנות שונות ומגוונות: תחנות ספורט, תחנת שירים ותחנה גיאוגרפית, שבה חקרו את המקום.
לקראת הצהריים קיימה כל קבוצת חונכות טקס תשליך משמעותי, שבו נפרד כל אחד מהתלמידים מהרגל שהרגיש שמעכב אותו.

אין ספק שיום זה תרם לגיבוש הכיתתי ולאקלים השכבתי.

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.