פתיחת השנה במטו"ס

הכנות לשנה החדשה, חידושים ומפגשים במהלך החופש הגדול.

מתחם מייקרים חדשני, מגוון ומעורר השראה, המתין לתלמידי מטו"ס עם פתיחת שנת הלימודים.
במהלך חודשי הקיץ נערכו שיפוצים רבים והוקם "מתחם מייקרים", המשתרע על פני כ- 250 מ"ר, שבו תתקיים פעילות טכנולוגית עניפה של תלמידינו לאורך השנה.
במתחם ישנן מדפסות תלת מימד, מדפסות לחיתוך לייזר ומכונה לחיתוך מדבקות. לצד המתחם הטכנולוגי הוקם חדר "מלאכה קלה" לבניית רובוטים, עם בקרים מתוכנתים ושימוש בבקרים של "ארדואינו".
בנוסף, נרכשו עשרות מחשבים ניידים נוספים לשימוש התלמידים לצרכיהם הלימודיים.
זאת ועוד, הוכשר מתחם נוסף עבור כיתות היסוד הצעירות בו התלמידים יעסקו בפעילויות שונות לפיתוח החשיבה היצירתית שלהם, כמו כן, המרחבים השונים שופצו ונרכש עבורם ציוד חדש.
בשנת הלימודים שחלפה ובמהלך חופשת הקיץ, צוות המורים עבר השתלמויות שונות בתחומי הטכנולוגיה, ועמל על כתיבת תכניות פדגוגיות טכנולוגיות מקיפות לכלל תלמידי מטו"ס. המתחם החדש יאפשר למורים להוציא את התכניות לפועל, ולהגשים את חלומותיהם יחד עם התלמידים.

במהלך החופש הגדול נערכה השתלמות של "מט"צים" – מדריכי טכנולוגיה צעירה. ההשתלמות כללה את תלמידי חטיבה תיכונית שהתקיימה בפאב-לאב שבמדעטק.
במהלך ההשתלמות, התלמידים ביקרו ושוחחו ב"יד עזר לחבר" עם אזרחים ותיקים על האתגרים העומדים בפניהם בחיי היום-יום, בהמשכה התלמידים התחלקו לקבוצות עבודה, ויצרו פרויקטים טכנולוגיים לרווחת הגיל השלישי, וזאת בעזרת תוכנות שלמדו ותרגלו בפאב- לאב.

מפגש מאתגר ומקרב בירושלים ובסביבתה נערך במהלך החופש הגדול בין תלמידינו לבין תלמידי בית הספר "אלבירוני" שבג'דידה מכר. "המסע המשותף" נערך שלושה ימים וכלל תחנות רבות מלמדות ומעשירות, מחברות, מקרבות ומעוררות מחשבה.
הייתה זאת הזדמנות ליהנות, לצחוק, לאכול יחד, לדבר ולסכם פעילות שהתקיימה לאורך השנה.

           ​

פותחים שנה במטו"ס

נרגשים, חוששים, מצפים ושמחים, התייצבו כל תלמידי מטו"ס ומוריהם לטקס פתיחת שנה חגיגי שנערך עם הצלצול הראשון לשנת הלימודים תשע"ח. ברחבת האמפי התקיים טקס בהובלת תלמידי כיתות ט', ובאולם הכנסים התקיים טקס מרגש במיוחד עבור תלמידי כיתות א' הצעירים.

מפגשי גיבוש מהנים ומפגשי היכרות של מורים עם תלמידים חדשים נערכו במהלך ימי החופש האחרונים ואפשרו התחלת שנה נינוחה לכולם.

שגרת לימודים של הימים הראשונים.

במסגרת לימודי המדעים, תלמידי כיתות ה' הספיקו, כבר בימי הלימוד הראשונים, לבקר במכון הביולוגי שבגן החיות. במקום נערכה פעילות בנושא התאמת מבנה הגולגולת לסוג המזון של בעלי החיים. התלמידים צפו בבעלי החיים שבגן החיות והתנסו בפעילות במעבדה. החומרים שאספו ישמשו אותם במהלך הלימוד בכיתה.

תלמידי היסוד ערכו מפגשים ביקורים בבית הכנסת הסמוך לבית ספרנו, ופגשו את הרב גינצבורג ושוחחו  על חגי תשרי.

לכך נוספה חוויה יוצאת הדופן לתלמידי כיתות ב'.

כחלק מלימודי התורה, לאחר שלמדו בכיתה על הדרך הייחודית לכתיבת ספרי התורה, הם פגשו סופר סת"ם אשר סיפר להם כיצד הוא כותב את ספרי התורה, תפילין ומזוזות.

הסופר הראה לילדים את כלי הכתיבה שלו, הדגים כיצד הוא כותב על קלף ואף ניתנה להם הזמנות לכתוב בעצמם בעזרת קולמוס טבול בדיו על גבי פיסת קלף. לאחר התנסות זו, הם עלו לבית הכנסת שם הרב גינצבורג פתח בפניהם את ארון הקודש, ולקול קריאות ההתפעלות של ילדיכם הרב הציג את ספרי התורה שבמקום, את הכתרים, הפעמונים, הטס המקשטים את ספרי התורה והם יצאו בריקודים ושרו  שירים שונים בקול גדול .

סיום האירוע היה מרגש ביותר – הילדים הוזמנו לעמוד לפני ארון הקודש כשמעל ראשיהם נפרשה טלית גדולה, הרב תקע בשופר והילדים, בעיניים עצומות, ביקשו משאלה אישית.

כמיטב המסורת הבית ספרית ובמסגרת נתינה לקהילה התחילה מועצת התלמידים באיסוף מצרכי מזון לקראת חגי תשרי, וכמובן גם בהתנדבות השבועית ב"לקראת שבת".

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.