פתיחת השנה בתיכון אחוזה

"מייקאתון ציוני" לקבוצת מני"ץ, פרקי דורות בתיכון אחוזה

ביום רביעי הראשון של שנת הלימודים ציינה קבוצת מני"צ, פרקי דורות את פתיחת שנת הפעילות תשע"ח. המפגש החל בשעה 16:00 ונמשך אל תוך שעות הערב המאוחרות.
פעילות הקבוצה השנה תהיה בסימן שבעים למדינה ותקיף את כל מתחם אחוזה מהגן ועד כיתות ט'. כמו כן, יקיימו חברי קבוצת פרקי דורות בית מדרש לשני חדרי המורים. כל הפעילויות תתקיימנה במוזיאון הציונות בתיכון אחוזה.
בחלקו הראשון של הערב התמודדו הפעילים עם סוגיות בתולדות הציונות, העם והמדינה ובחנו את בקיאותם בציר הזמן של החברה הישראלית על שבעים שנותיה. בהמשך, התחלקו התלמידים לקבוצות משימה ובמשך למעלה משעתיים, ישבו במעגלי שיח ובקבוצות דיון והנחו את עצמם בהגדרת מטרות, יעדים ודרכי פעולה לציון מיטבי של שנת השבעים למדינת ישראל.
מרגש היה לראות חמישים תלמידי כיתה ט' מלאי סקרנות ויצירתיות חושבים ועובדים במלא הלהט וההתלהבות, מפרים זה את זה ברעיונות, כאילו לא קדם לכך יום לימודים מלא שהסתיים בשעה 15:10.  החוויה העוצמתית של הלילה "החצי לבן" עשתה לה הדים בקרב תלמידי כיתות ט המבקשים להצטרך לקבוצת פרקי דורות. באופן מסורתי, הקבוצה נפגשת אחת לשבוע בין השעות 15:00 – 17:00. כך נמשיך ונפעל במרץ גם במהלך שנה זו.

פעילות גיבוש לחברי מועצת התלמידים

במסגרת פעילות גיבוש והעצמה של מועצת התלמידים לשנה"ל תשע"ח, התכנסו כ- 20 תלמידי המועצה לפעילות במעבדת הפאב לאב שבמדעטק. מטרת הפעילות הייתה הכנת שי שיוענק לכל אחת מהכיתות בחטיבה, שכולו בתכנונם ועיצובם.
לאחר שקיבלו הדרכה מצוות הפאב-לאב על תוכנת חיתוך בלייזר ( Inkscape), החלו בעבודה בקבוצות משימה. חלקם עבדו על עיצוב השי, חלקם על תוכן וקבוצה נוספת על הפיכת הסקיצות להוראת ביצוע בתוכנת החיתוך. לאחר יום עמוס ידע וחוויות הפיקו חברי המועצה תוצר מדהים, שכולו פרי עבודתם. המתנה תחולק בכיתות על ידי המועצה לקראת ראש השנה.

שתהיה לכולנו שנה מייקרית נפלאה, גדושה בחדשנות וביצירתיות!

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.