שיתופי פעולה ואירועי אמצע הדרך בתיכון אחוזה

שיתוף פעולה עם מתנ"ס נווה יוסף
השנה נרקמה תכנית לשיתוף פעולה ארוך טווח סביב נושאים טכנולוגיים בין תיכון אחוזה לבין מתנ"ס נווה יוסף.

בחודש ינואר התקיימה הפעילות הראשונה במתנ"ס נווה יוסף.  קבוצת הרובוטיקה של תיכון אחוזה יחד עם בני נוער מהמתנ"ס  וקבוצת ש"ש התומכת בילדי המתנ"ס, השתתפו בהאקתון כאשר משימתם הקבוצתית הייתה לתכנן חדרי בריחה לטובת ילדי השכונה.

לאחר קבלת הסבר על המאפיינים של חדרי בריחה ועל התוצר שעל חברי הקבוצות להציג בסיום ההאקתון, הוזנקו הקבוצות לפעילות, שנמשכה שעתיים וחצי.

בסיום תהליך הצגת התוצרים , התבצעה הצבעה על התוצר המוצלח ביותר, שייבחר להיות הפרויקט הראשון המשותף של תיכון אחוזה וילדי מתנ"ס נווה יוסף. המפגש הבא יתקיים בקרוב, וכולם מצפים להוציא את תכנית חדר הבריחה לפועל.

יום אמצע הדרך
החודש התקיים אירוע לציון אמצע הדרך של תלמידי שכבת ח' בחטיבה. ההורים וילדיהם התכנסו יחד כדי לעצור ליום אחד את הרצף השגרתי, להתבונן על הדרך אותה עשו התלמידים מאז החלו ללמוד בחטיבה, ועל התפתחות של כל אחת ואחד מהם מאז.

המפגש עסק בלמידה והנאה: האירוע החל בהתכנסות שבמהלכה האזינו ההורים והתלמידים לקטע מוסיקלי אותו בחרה וביצעה הלהקה השכבתית. לאחר מכן צפה הקהל בסרטון המתאר את שגרת יומם של התלמידים בתיכון אחוזה. הסרטון כולו צולם ונערך על ידי תלמידי החממה השכבתית.

בהמשך השתתפו ההורים וילדיהם בסדנאות ובהרצאות אותן העבירו הורים, מחנכי השכבה וספרנית בית הספר. כל זוג – הורה וילד – בחרו מראש את הסדנאות וההרצאות שעוררו בהם עניין מתוך רשימת האפשרויות המגוונות.

חלק מהסדנאות היו בדגש של יצירה, למשל הסדנא להכנת קינוחים משוקולד. סדנאות אחרות עסקו באומץ, ראייה לטווח ארוך, הצלת חיים ועוד.

ההרצאות אף הן נסובו סביב מגוון של נושאים שאפשרו לכלל ההורים והתלמידים למצוא את הנושא המדבר אל ליבם. בספרייה הקשיבו להרצאה מרתקת על סיפור חייה של המשוררת לאה גולדברג ועל האופן בו הוא נשזר ביצירתה, ובמקביל קבוצה אחרת הקשיבה להרצאה העוסקת בשאלה: האם תורה ומדע ילכו יחדיו?

מתוך התגובות שעלו מצד ההורים והתלמידים בסיכום האירוע, עולה כי האירוע השיג את מטרתו וסיפק חוויה משותפת ומשמעותית להורים ולתלמידים.

 

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.