שכבת כיתות ה' במטו"ס מסיירת

  • סיור כיתות ה' לגלבוע: הסיור הלימודי לגלבוע התייחס למספר תחומי ידע: תנ"ך, היסטוריה, גאוגרפיה וטבע – על החי והצומח בו. קדמה לסיור הרצאה של אוראל נאמן, מוביל לימודי טבע, מדע וסביבה בבית הספר. ההרצאה עסקה במיני בעלי חיים וצמחים האופייניים לאיזור. מורן מאור, מחנכת כיתה ה'3 סיפרה לתלמידים על מקומות נוספים בהם יבקרו בסיור.הסיור הלימודי מתקשר היטב לתוכנית הלימודים בתנ"ך בשכבה זו – ספר שמואל. דוד מקלל את הרי הגלבוע, לאחר שהוא מבכה את מותם של שאול המלך ובנו, ידידו הטוב, יונתן. מנקודת התצפית ניתן לראות את העמק בו נלחמו בני ישראל בפלישתים ובקרב זה מצא שאול את מותו.בסיור הלימודי ביקרו התלמידים גם בקיבוץ חפציבה, הנמצא למרגלות ההר. מפי איש הקיבוץ, דני וגמן, למדו על ההיסטוריה של קיבוץ חפציבה ועל צורת ההתיישבות המיוחדת הזו. בסיור רגלי ביקרו במקומות שונים בקיבוץ.

    היפנים, כן כן, היפנים, התאהבו בקיבוץ חפציבה ומקיימים בו חיי קהילה. הם בני כת המקויה ובנו בו גן בוטני יפהיפה על בסיס עקרונות אקולוגיים. תלמידי השכבה הכירו את הגן וסיירו בו והתרשמו מסיפור אהבה יפה זה…

    כמו כן, ביקרו התלמידים בקיבוץ בית אלפא, הסמוך מאד לחפציבה וראו את שרידי בית הכנסת שבו, המתהדר בפסיפס מרשים. על אודות בית הכנסת והפסיפס שמעו התלמידים מפי מחנכת כיתה ה'4, הילה ברקוביץ.

    התלמידים נהנו מהסיור הלימודי, צברו חוויות והרחיבו השכלה ודעת.

גלבוע גלבוע2

  • סיור במחנה המעפילים בעתלית: במחנה המעפילים בעתלית סיירנו ולמדנו על הדרך בה העפילו ועל התנאים בהם חיו במחנה, עברנו בתחנות ומבנים שונים ושמענו סיפורים אישיים מהמדריכה. בחצי השני של הסיור ירדנו אל חוף הים בעתלית, אליו הגיעו אניות מעפילים, והמדריכים דימו לילדים את חווית המעפיל; הם עשו פזאצ"טות בחול, התגנבו בשקט אל המחנה והופתעו על ידי הבריטים (ההורים) שחיכו להם עם ארוחת הערב בתום הסיור החוויתי.
    IMG-20150511-WA0002 IMG-20150511-WA0003 IMG-20150511-WA0005 IMG-20150511-WA0006

 

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.