שכבת כיתות ז' בתיכון הדר

מסע כיתות ז' לירושלים

במסע בן שלושה ימים לירושלים נחשפו התלמידים אל ההיסטוריה היהודית ארוכת השנים בעיר הקודש, והכירו דמויות שונות שעברו בירושלים ועיצבו אותה מדוד המלך ועד להם עצמם.
תחילתו של המסע היה בסיור רגלי, במסלול היסטורי משולב בטבע, ברכס שיירות, בין המשלטים ששלטו בתש"ח על שער הגיא ובדרך בורמה. המשכו בביקור בגבעת התחמושת – אתר הקרב ממלחמת ששת הימים, תצפית ממשכנות שאננים, מסלול על חומות העיר העתיקה, סיור ברובע היהודי, תצפית הר הבית, ביקור אישי בכותל המערבי, סיור בעיר דוד ונקבת השילוח, סיור במעיינות בהרי ירושלים – בין הסטף לעין חנדק וסיור מונחה בבית העלמין בהר הרצל.
את הטיול הדריכו וליוו מדריכי הגדנ"ע של בית הספר ומש"צים (מדריכי של"ח צעירים).
התלמידים הקימו בעצמם את אוהלי הלינה ובשלו את ארוחות הערב בקבוצות. במהלך המסע קיבלו התלמידים "דרישת שלום" מהבית – חמצוואר ומאפים – שהכינו עבורם הורי הוועד. לאור התנהלותם, התעניינותם והשותפות של תלמידי השכבה, ניתן לאמר בבירור כי מסע זה היה תחנה נוספת בשביל ההתבגרות, וירושלים היא ללא ספק של זהב ושל נחושת ושל אור.

קמפוס חופים

תלמידי כיתות ז3+1 יצאו לקמפוס חופים כחלק מתכנית הלימודים בגדנ"ע ובביולוגיה.
במהלך הקמפוס, שהתקיים בחוף נוה ים, ערכו התלמידים הכרות עם חוף הים החולי ואספו נתונים בשטח לצורך המשך הלימוד בלמידה משולבת הפרויקטים.

הרצאה – "המסע שלא נגמר"

תלמידי השכבה האזינו להרצאתה המרגשת של אורית אפרים על חיי היום יום באתיופיה, מינהגי היהודים ב"תחנות החיים" השונות, החגים, הווי ביה"ס וקשיי המסע מאתיופיה דרך סודן אל הארץ המובטחת.

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.