דבר מנכ"ל בית הספר

דוקטור ארתור בירם מייסד בית הספר הריאלי העברי בחיפה

תלמידים, מורים, עובדים, הורים ובוגרים יקרים,
ביה"ס הריאלי העברי, המצוי בעיצומה של המאה השנייה לקיומו, חרט על דגלו לשמור על מסורת רבת-שנים ובו בזמן להתחדש ובכך להמשיך להוביל בהוראה, בלימוד ובמעורבות חברתית.
לביה"ס למעלה מ- 24 אלף בוגרים התורמים כל אחד בדרכו לחברה הישראלית: במדע, בתעשייה, בתרבות, באמנות, בחינוך, בספורט ובתחומי החיים האחרים. בעשייתם הם מגשימים את חזונו של מייסד ביה"ס, הד"ר ארתור בירם, לחינוך דורות של "בני אדם מצוינים שיהיו מובילים בכל מקום שיהיו בו".

אנו זוכרים את אלו שאינם עמנו, חללי מלחמות ישראל ופיגועי טרור, קרבנות תאונות ומחלה שהלכו לעולמם: בוגרים ותלמידים, מורים ועובדים. לכולם שמור מקום בלבנו.

כבוגר שסיים בביה"ס הריאלי 12 שנות לימוד, כאב לשלושה ילדים שאף הם בוגרי בית הספר וכסב לנכדים הלומדים בבית הספר  – אני רואה לעצמי זכות מיוחדת לעמוד בראש המוסד המכובד והוותיק הזה. יחד עם עמיתיי בסגל החינוך, ההוראה והמינהל נוביל את בית הספר לקראת האתגרים העומדים לפתחנו. לשם כך נזדקק, כמובן, לשיתוף בונה ומלא של "משפחת בית הספר": תלמידים, הורים ובוגרים.

בימים אלה אנו מיישמים את תכנית "הריאלי 2030", הבנויה על תפיסות למידה מתקדמות ומקדמות פני עתיד. אנו שואפים להקנות לתלמידינו יכולות חשיבה ביקורתית, יצירתיות וחדשנות; כלים ללמידה ולעבודה: אוריינות לשונית, מדעית ומתמטית; ומיומנויות לעבודת צוות. אלה גם אלה יכינו את הבוגרים לחיים בעולם המשתנה הדורש גילויים של אחריות אישית וחברתית, אזרחות מקומית וגלובלית לצד מודעות וגמישות רב-תרבותית.

אנו מתחייבים לעשות זאת באהבה, באחריות ובמקצועיות.

שלכם,
ד"ר יוסי בן-דב
המנהל הכללי של בית הספר