מתחם הדר למדעים ואמנויות

הריאלי הדר –  בי"ס למדעים ולאמנויות
הרצל 16, חיפה 3312103
טל: 04-8668115 פקס: 04-8640622
[email protected]

על ריאלי הדר:

תחום המדעים ותחום האמנויות נמצאים, שניהם, על פני הרצף התרבותי האנושי וממוקמים בשני קצותיו הרחוקים. ייחודו של הסניף נובע מן ההבנה, ששני קטבים אלה, השכלתני והרגשי-ערכי,בית הספר הריאלי העברי בחיפה משלימים זה את זה; לפיכך, יש לעסוק בהם במקביל, ובכך להביא להעצמת כל תחום בפני עצמו, להעצמתם ההדדית של שני התחומים, גם יחד, ולפיתוח התלמיד כאדם שלם.

החל משנת תש"ף פועל סניף הדר כמתחם מאוחד – המאגד את שלוחת כיתות היסוד בהדר וחטיבת הביניים תחת רצף פדגוגי והנהלה משותפת. כיום לומדות במתחם (בשני מתחמים סמוכים) כיתות א'-ט' שתלמידיהן מגיעים מחיפה ומסביבותיה. המתחם שותף לתכנית הלימודים האחידה של ביה"ס, מתמקד במדעים ואמנויות ומתגבר את הלימודים בתחומים אלה.

במתחם הדר לומדים במתכונת של חמישה ימים בשבוע. במסגרת זו מתקיימים  הלימודים בימים א'-ה', כאשר כל יום לימודים נפתח בשעה 08:00 ויסתיים בשעה 14:15 – בכלל הגילאים. מהלך זה מאפשר חונכות פדגוגית וליווי צמוד יותר של מורים לתלמידים, ומתן מענה אישי טוב יותר של סגל ההוראה  לדרכו הפרטנית של כל תלמיד.

קצת היסטוריה

היסטוריה של ביה"ס הריאלי העברי בחיפה מתחילה במבנה תיכון הדר, שבו עוצבו פניו הפדגוגיים והחינוכיים של ביה"ס מראשיתו ועד היום. הבניין הראשון בסניף, בנין הכיפה ההיסטורי ("בית שפירא") נחנך, אמנם, בשנת 1913, אך רק משנת 1921 החלו ללמוד בו כל תלמידי ביה"ס בכיתות ז'-י"ב. כשהתפצל ביה"ס לסניפים, המשיך תיכון הדר לשרת את החטיבות האחיות – תיכון מרכז ותיכון אחוזה, באמצעות "המכון להכנת שיעורים ולעבודה עצמית", שיועד לחיזוק ולתגבור תלמידי ה"רפורמה" מכל הסניפים.

מנהלי הסניף לדורותיהם:

יצחק שפירא, שמעון בר חמא, ד"ר שאול רובינזון, אביגדור אור, צבי וכס, מיכאל שב, שלמה שחף, רמי זוהר, עוזי שטיינברג, זהבית זליג, אורן בן-ג'ויה.

אנו מאמינים:

מתחם הדר למדעים ולאומנויות הנו המקום בו החל סיפורו של ביה"ס הריאלי העברי בחיפה.

בית הספר שלנו הנו המקום בו האמירה החינוכית הנטולה מחזון בית הספר: ".. בני אדם, מעורבים ומשפיעים בחברה הישראלית…" והאמירה "הצנע לכת", מקבלים משמעות הלכה למעשה.

בית הספר שלנו נשען על מספר יסודות המהווים את תמצית קיומו:
אמונה בתלמידים ומתן הזדמנות לכולם – כל תלמיד זכאי לאמון מלא בו כאדם וכבעל יכולות – כל אחד בתחומו, כל אחד לפי כישוריו, כל אחד לפי נטיותיו ואהבותיו, אנחנו לא מוותרים לאף אחד – לא מוותרים על אף אחד. שילוב המדעים והאמנויות, מלבד היותו משלים האחד את השני, נותן הזדמנות אמיתית לכל נער ונערה להביא עצמם לידי ביטוי, להאמין ביכולותיהם, לנצח את גבולותיהם שלהם ולחוות הצלחה שהיא שלהם לגמרי.
אהבה – מורי בית הספר והצוות כולו מגיעים יום יום לבית הספר מתוך אהבה לתלמידים, מתוך רצון כן ואמיתי לעשות את הטוב ביותר שביכולותינו, מתוך רצון להיטיב עם האדם – באשר הוא אדם.
מקצועיות – סגל בית הספר עוסק ימים כלילות בבניה רציפה, נשענת על לקחי העבר ומתחדשת של תכניות לימודים, פרויקטים בתחומי הדעת השונים, העשרה ולימוד מתמידים, כל זאת על מנת להביא בפני תלמידינו את המיטב, המדויק, הרלוונטי ובדרך הפעילה, המדויקת – המשמעותית ביותר עבורם.
גבולות וחופש פעולה – על מנת שכל המערכת הזו תעבוד, גבולות המותר והאסור ברורים ומוגדרים, בדיבור ובמעשה. בתוך גבולות אלו, חופש הפעולה של המורה – גדול ומשמעותי, ואילו חופש הפעולה והיוזמה של התלמיד – מתקבל תמיד באהבה ובפתיחות , התלמידים מרגישים זאת, יוזמים ופעילים.
אני מאמין כי דרך זו שבה אנחנו הולכים, משמרת את הטוב והחשוב במורשתו של בית הספר הריאלי העברי, ואף עוזרת לחזק את התלמידים ולהכינם לקראת הנדרש מהם בהמשך חייהם.

כל אחד מתלמידינו, כפרט וכחלק מצוות מקבל את הכלים להאמין בכוחו וביכולותיו לממש את עצמו, והנו בעל יכולת למידה עצמאית מיטבית; תלמידינו מצטיידים בחשיבה ביקורתית, כושר שיפוט וכלים לבחירה אמיתית ונכונה עבורם בחיים; מעל הכול, אנחנו מכוונים את בוגרינו לגדול ולהיות בני אדם בעלי מודעות, אכפתיות, אהבת הזולת ומעורבות פעילה בנעשה בסביבתם הקרובה והרחוקה כאחד.

מנהל מתחם הדר – אורן בן ג’ויה

מנהל תיכון הדר משנת 2015 ומתחם הדר משנת 2019,
יליד קריית-ים, בוגר בית הספר הריאלי והפנימיה הצבאית, נשוי ואב לארבעה.

בעל תואר ראשון בלוגיסטיקה בהצטיינות מטעם אוניברסיטת בר אילן ותואר שני EMBA מטעם אוניברסיטת תל אביב.

שרת בצה"ל במשך 20 שנה כמפקד ביחידות לוחמות, פיקד על יחידת מורן וסיים את שירותו הצבאי כמפקד חטיבת טנקים.

משרת מזה 10 שנים בשדה החינוך.

רקע מקצועי:

  • בצה"ל:  מסלול פיקוד מלא בחיל השריון עד לפיקוד על חטיבה, מסלול פיקוד ביחידת מורן מקצין מבצעים ועד למפקד היחידה, מייסד בית הספר של היחידה, סגן מפקד קורס מג"דים – מ"פים ומפקד מגמת מ"פים.
  • ניהול עסקי: מנהל מפעל "מנעמים", מנהל מפעל "ספאנטק".
  • בשדה החינוך – חונך ומחנך, מורה להיסטוריה, אזרחות והיסטוריה צבאית, מרכז שכבה בבית בירם, מנהל מתחם הדר.

צוות ריאלי הדר:

 
איריס וינקלר

מרכזת כיתות החטיבה, מורה לערבית,

חונכת ט'3 ומרכזת שכבת כיתות ט'

שליחת מייל

04-8668115

קרן הרשקו-פיליבה

מרכת כיתות היסוד, מובילה פדגוגית ד'-ו',

חונכת כיתה ז'1 וחברת צוות ניהול

שליחת מייל

04-8620659

שרון הירש

מורה לביולוגיה, חונכת ח'4

ומובילת האשכול המדעי

שליחת מייל

04-8668115

עופר אלקובי

מורה להיסטוריה, חונך ח'2

ומוביל האשכול ההומניסטי

שליחת מייל

04-8668115

עינב זנה-יונה

מובילה פדגוגית של כיתות א'-ג',

מחנכת כיתה ב'1 וחברת צוות ניהול

שליחת מייל

04-8620659

ויקי חן

יועצת חינוכית בכיתות היסוד

וחברת צוות ניהול

שליחת מייל

04-8620659

עידית כץ

רכזת אמנות וחברת צוות ניהול

שליחת מייל

04-8620659

ניר לי-און

מוביל אמנויות, חונך ח'1,

מרכז שכבת כיתות ח'

שליחת מייל

04-8668115

אוה לוינזון

מורה לאנגלית, מובילת אנגלית,

חונכת ז'2 ומרכזת שכבה ז'

שליחת מייל

04-8668115

מיטל טיומקין ארזי

יועצת חינוכית בכיתות החטיבה

שליחת מייל

04-8668115

אביטל פיטסון

רכזת מדעים

שליחת מייל

04-8620659

 

גילה אדנבורג

מורת שילוב ואחראית הסעות

שליחת מייל  04-8668115

אסופית אזולאי

מחנכת ה'1

שליחת מייל   04-8620659

בינה איש-שלום

מחנכת ו'1, רכזת ה'-ו'

וחברת צוות ניהול

שליחת מייל   04-8620659

טרן ארגוב

מורה לאנגלית וחונכת ט'2

שליחת מייל   04-8668115

מירב ארוצ'ס

מורה לחינוך גופני וחונכת ז'3

שליחת מייל   04-8668115

סיגל אריה

מורה לביולוגיה

שליחת מייל   04-8668115

גאנדי בודיק

מורה לפיזיקה

שליחת מייל   04-8668115

איריס בויום

מחנכת ד'1

שליחת מייל    04-8620659

בן בנדו

מורה לתנ"ך ותרבות ישראל, חונך ט'2

שליחת מייל   04-8668115

נעמה דוד

רכזת מתמטיקה, ומורה למדעים

ולתלמידים מחוננים

שליחת מייל    04-8620659

אמירה דנציגר

מחנכת ג'1

שליחת מייל    04-8620659

אילנית הלפמן-הרצוג

מורה לגיאוגרפיה וחונכת ט'1

שליחת מייל   04-8668115

דנה וובסטוק

מורה לאנגלית, לעיצוב גרפי וחונכת ז'4

שליחת מייל   04-8668115

תמי וולברג-קמחי

מורה למתמטיקה וחונכת ז'4

שליחת מייל   04-8668115

רוני ויינשטיין

מורה לחינוך גופני

שליחת מייל   04-8620659

שרון וינברג

מורת שילוב

שליחת מייל   04-8620659

לובה ורדי

מורה למוסיקה

שליחת מייל   04-8668115

עידו זינו

מורה לחינוך גופני

שליחת מייל   04-8668115

שני זלסקו גבאי

מחנכת ב'2

שליחת מייל   04-8620659

נועם זקס

מורה לכימיה, חונך ח'3

ואחראי טכנולוגיה ומתחם המייקרים

שליחת מייל   04-8668115

רווית טולדנו

מורה לערבית וחונכת ז'3

שליחת מייל   04-8668115

לירון ידידיה

מורה למתמטיקה, מובילת מתמטיקה

וחונכת ט'4

שליחת מייל   04-8668115

רונית יריב

מורה לתנ"ך ותרבות ישראל

ומורת שילוב

שליחת מייל   04-8668115

שלמה כהן

מורה לתנ"ך ותרבות ישראל,

לשון והבעה וחונך ח'4

שליחת מייל   04-8668115

תמי כהן שטרנבך

מורה לספרות ולאמנות, חונכת ח'3

ומובילת מועצת התלמידים

שליחת מייל   04-8668115

סופי מוגילבסקי

מורה למתמטיקה וחונכת ט'1

שליחת מייל   04-8668115

אלווירה מולין

אחראית הספרייה

שליחת מייל   04-8668115

יעל מלאכי-זפקוביץ'

מובילת הכיתה המתמטית

שליחת מייל   04-8668115

קטיה מירושניצ'קו

מחנכת ו'2

שליחת מייל   04-8620659

ניר סביר

מורה למתמטיקה וחונך ח'1

שליחת מייל   04-8668115

מרלין סבן

מורה לאנגלית

שליחת מייל   04-8668115

שמאא סוסאן

מורה לערבית

שליחת מייל   04-8668115

ליאורה פיבן

מחנכת ג'2

שליחת מייל   04-8620659

יעל פלוטניק- מזרחי

מחנכת א'2 ורכזת שילוב

שליחת מייל   04-8620659

יעל פרקטובניק

מורה לאמנות ומטפלת באמנות

שליחת מייל   04-8620659

דורית צינובוי

מחנכת ה'2

שליחת מייל   04-8620659

נעמה קורן

מורה לאנגלית

שליחת מייל   04-8620659

איילת רז-בוחבוט

מורה לספרות וחונכת ט'4

שליחת מייל   04-8668115

אביטל רמות ניסנוב

מורה לגיאוגרפיה וחונכת ז'1

שליחת מייל   04-8668115

ניצה שורצברט

מורה לערבית ולשילוב

שליחת מייל   04-8668115

דני שחם

מורה לפיזיקה ולטכנולוגיה, מוביל טכנולוגיה,

חונך ח'2 ומרכז תכנית "יזמים צעירים"

שליחת מייל   04-8668115

חן שיטרית

מורה ללשון והבעה

שליחת מייל   04-8668115

איריס שליט

רכזת מחוננים ומחנכת ד'2

שליחת מייל   04-8620659

שחר שפירא

מורה ללשון והבעה וחונכת ט'4

שליחת מייל   04-8668115

אסתי גורפינקל

מרכת אדמיניסטרטיבית

שליחת מייל   04-8668115

מירה מתתוב

מזכירת הסניף

שליחת מייל   04-8668115

עינת קרן

מזכירת הסניף

שליחת מייל   04-8620659

אבי רביב

מנהל אחזקה

שליחת מייל   04-8668115

ויטלי דרויאנוב

אחזקה

שליחת מייל   04-8668115

אסי לבב

אחזקה

שליחת מייל   04-8668115

אלכס קנד

אחזקה

שליחת מייל   04-8668115

סיגלית לחם

לבורנטית

שליחת מייל   04-8668115

בוריס פורמן

אחראי מחשוב

שליחת מייל   04-8668115

דניאל הולנדר

איש מחשבים

שליחת מייל   04-8668115

ציפי פלדי

מנהלת המועדונית ורכת הסעות

שליחת מייל   04-8620659

מרים אבוטבול

עובדת מועדונית

שליחת מייל   04-8620659

עירית גולן

עובדת מועדונית

שליחת מייל   04-8620659

שנטל דרור

עובדת מועדונית

שליחת מייל   04-8620659